Jag är redo vid telefonen! Ring på: 010 750 24 72 Utanför öppettid

Therese Jensen Resekonsulent

Hej . Jag sitter redo vid telefonen om du har frågor angående ditt reseförslag! Du kan ringa mig på 010 750 24 72 eller mejla till info@flamingotours.se.

Hej . Jag är inte vid telefonen just nu. Mejla mig gärna på info@flamingotours.se – jag svarar så snart som möjligt.

Holiday Inn Shanghai Jing'an

Bo centralt på Holiday Inn Shanghai Jing'an med rum med luftkonditionering, Wi-Fi och säkerhetsbox, restaurang med frukost och enkel tillgång till tunnelbana, shopping och kulturella upplevelser.

Holiday Inn Shanghai Jing'an

Kina
Mitt i ett av Shanghais mest dynamiska distrikt ligger Holiday Inn Shanghai Jing’an – nära både centrum och transporter. Du har tunnelbanestationen inom räckhåll och är bara en kort resa från Nanjing Road, The Bund och stadens många kulturella sevärdheter. Det här är platsen för dig som vill uppleva Shanghai utan att spendera tid i en taxi.

Shanghai erbjuder kontraster – moderna skyskrapor, historiska tempel och lokala marknader – och du har enkel tillgång till allt. Ta en dagstur till Yu Garden, besök Shanghai Museum eller ta en kaffepaus i de mysiga franska kvarteren. Hotellet har ett bra läge för både sightseeing och shopping.

På hotellet finns en modern restaurang som serverar frukost. Rätterna varierar från västerländska klassiker till kinesiska favoriter, och stämningen är avslappnad och ljus. I närheten finns dessutom en mängd restauranger där du kan utforska stadens kulinariska möjligheter.

Du bor på ett rum med antingen dubbelsäng eller två enkelsängar och med faciliteter som luftkonditionering, Wi-Fi och värdeskåp.